Milano
Art No: 20059-0501€1.10
Milano is a light aluminum pen with chrome details and lacquered bottom in different colors. The pen can be both printed and engraved, but does best with engraving on the top.
Milano is a light aluminum pen with chrome details and lacquered bottom in different colors. The pen can be both printed and engraved, but does best with engraving on the top.
| Weight: | 13 g |
|---|---|
| Length: | 140 mm |
| Appearance: | Metal clip, Metal tip, Push button |
| Writing Type: | Ballpoint |
| Refill: | 1,0mm Plastic Parker Style BP |
| Ink Color: | Blue |
| Ink Type: | Standard |
| Writing Length: | 600m |
| Packing: | Paper Case (for orders with print/engraving) |
| Country: | China |
| Min quantity: | 50 |
| Delivery Time: | 10-15 days after artwork approval |
| Freight: | Excluded |
Reviews are not enabled for this product.
Price Table
| Quantity | 50 | 300 | 600 | 1200 | 2400 | 5000 | |
| Price | 1.10 | 1.10 | 1.10 | 1.10 | 1.10 | 1.10 |
Price Calculator
Total Price:
€5,500.00
Pens:
€ / piece
:
€ / piece
:
€ / piece
Setup Cost:
€
Please note that a double print may be needed to get the correct PMS-colour on black/dark surfaces. A double print is charged with โฌ 0,25 extra/print
Recommended retail prices. Freight cost and VAT excluded.
You might also like
-
PREMIUMHemingway
€3.28 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
PREMIUMVeneto
€1.33 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
PREMIUMVerano
€1.72 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Related products
-

BICBIC Mark-it Permanent Marker
€1.53 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -

INGLIAdd1 Opak
€0.51 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
PREMIUMAdore Gift Box
€5.73 Add to quote -

FISHER SPACE PENAG7 Original Astronaut Chrome
€102.07 Add to quote