
StarWalker Metal
Art nr: 40497-8877-S1Ö8 534.19kr
EuropaStarWalker Metal är en högklassig kulspetspenna från välkända Montblanc. Modellen är utsökt designad med inspiration hämtad från yttre rymden.
StarWalker Metal är en högklassig kulspetspenna från välkända Montblanc. Modellen är utsökt designad med inspiration hämtad från människans utforskning av yttre rymden. Pennkroppen, som har en blankpolerad platinabeläggning, är mjukt strömlinjeformad och påminner lite om ett rymdskepp. Den genomskinliga kupolen på pennans topp representerar vår blå planet som flyter i den mörka rymden, varpå den ikoniska stjärnformade Montblanc-symbolen svävar ovanför. Märkning av StarWalker Metal sker lämpligen med gravyr, exempelvis på pennkroppen alternativt på klipset. Leverans i ett elegant vitt presentetui.
| Vikt: | 58 g |
|---|---|
| Längd: | 1345 mm |
| Tillverkningsland: | Tyskland |
| Utseende: | Metallklips, Metallspets, Vridmekanism |
| Skrivtyp: | Kulspets |
| Refill: | 1,0mm Montblanc Metal Medium BP |
| Bläckfärg: | Svart |
| Bläcktyp: | Standard |
| Skrivlängd: | 4000m+ |
| Packning: | Presentetui |
| Min kvantitet: | 1 |
| Leveranstid: | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Frakt: | Tillkommer |
Reviews are not enabled for this product.
Pristabell
| Antal | 1 | ||||||
| Pris | 8534.19 |
Märkning
Observera att ordinarie återförsäljar-rabatt gäller inte på Montblanc. Kontakta oss för mer info.
Rekommenderade försäljningspriser angivna exkl. moms. Frakt tillkommer.
Du kanske också gillar
Relaterade produkter
-

BICBIC Mark-it Permanent Marker
16.32kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -

INGLIAdd Bamboo Chrome
10.80kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -

FISHER SPACE PENAG7 Original Astronaut Chrome
1 085.80kr Lägg till i offert -

BICBIC Grip Roller
19.50kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan

