Rocky Recycled
Art nr: 20110-1161-F15.80kr
rALURocky Recycled är en modern kulspetspenna tillverkad av återvunnen aluminium (PCR).
Rocky Recycled är en modern kulspetspenna med mattborstad grå pennkropp tillverkad av 100% återvunnen aluminium (PCR). Pennan märkes lämpligen med gravyr men kan även tryckas. Ingraverad retursymbol på pennans baksida.
Återvunnen post consumer aluminum är ett miljösmart alternativ eftersom tillverkningen använder 95% mindre energi i jämförelse med nybrutna råmaterial.
| Vikt: | 17 g |
|---|---|
| Längd: | 140 mm |
| Tillverkningsland: | Kina |
| Material: | Återvunnen metall |
| Utseende: | Metallklips, Tryckknapp |
| Skrivtyp: | Kulspets |
| Refill: | 1,0mm Plastic Parker Style BP |
| Bläckfärg: | Blå |
| Bläcktyp: | Standard |
| Skrivlängd: | 700m |
| Packning: | Paper Case (gäller order med tryck/gravyr) |
| Min kvantitet: | 50 |
| Leveranstid: | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Frakt: | Tillkommer |
Reviews are not enabled for this product.
Pristabell
| Antal | 50 | 300 | 600 | 1200 | 2400 | 5000 | |
| Pris | 20.00 | 16.60 | 15.80 | 14.50 | 13.80 | 13.20 |
Märkning
Totalt pris:
9 480kr
Produkt:
kr / styck
:
kr / styck
:
kr / styck
Kliché/Startkostnad:
kr
Obervera att ett vitt undertryck kan behövas för PMS-färg på svarta/mörka underlag. För detta debiteras 3kr extra/tryck.
Rekommenderade försäljningspriser angivna exkl. moms. Frakt tillkommer.
Du kanske också gillar
-

EuroparABSBALLOGRAFEpoca Recycled Plastic
47.42kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -

EuroparABSSTILOLINEARaja Chrome Recycled
21.30kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
rALUPREMIUMRecur Recycled
14.80kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
rALUPREMIUMRiver Recycled
14.20kr Lägg till i offert
Relaterade produkter
-

EuroparABSSTILOLINEABaron 03 Total Recycled
11.80kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -

INGLIAdd Chrome
5.90kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -

360EuropaBICBIC Evolution Ecolution Cut Pencil
5.02kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -

PILOTAcroball Pure White
29.90kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan


