
StarWalker Precious Resin
Art nr: 40497-8848-B1Ö4 491kr
EuropaStarWalker Precious Resin är en exklusiv kulspetspenna i svart harts från Montblanc. Den mjukt strömlinjeformade pennkroppen påminner om ett rymdskepp.
StarWalker Precious Resin är en exklusiv kulspetspenna i svart harts från Montblanc. Modellen har en utsökt design, inspirerad av människans utforskning av yttre rymden. Den mjukt strömlinjeformade pennkroppen påminner lite om ett rymdskepp samtidigt som den blankpolerade svarta pennkroppen skildrar rymdens mörka djup. Den blå kupolformade toppen påminner om Jorden som dyker upp ovan för månhorisonten, inuti vilken Montblanc’s ikoniska stjärnsymbol återfinns. Märkning av StarWalker Resin sker lämpligen med gravyr, exempelvis på pennkroppen alternativt på klipset. Leverans i ett elegant vitt presentetui.
| Vikt: | 32 g |
|---|---|
| Längd: | 1345 mm |
| Tillverkningsland: | Tyskland |
| Utseende: | Metallklips, Metallspets, Vridmekanism |
| Skrivtyp: | Kulspets |
| Refill: | 1,0mm Montblanc Metal Medium BP |
| Bläckfärg: | Svart |
| Bläcktyp: | Standard |
| Skrivlängd: | 4000m+ |
| Packning: | Presentetui |
| Min kvantitet: | 1 |
| Leveranstid: | 10-15 arbetsdagar efter godkänt korrektur |
| Frakt: | Tillkommer |
Reviews are not enabled for this product.
Pristabell
| Antal | 1 | ||||||
| Pris | 4491.00 |
Märkning
Observera att ordinarie återförsäljar-rabatt gäller inte på Montblanc. Kontakta oss för mer info.
Rekommenderade försäljningspriser angivna exkl. moms. Frakt tillkommer.
Du kanske också gillar
Relaterade produkter
-

EuropaBALLOGRAFBallograf Premium Box
93.50kr Lägg till i offert -

BICBIC Grip Roller
19.50kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
PREMIUMAdore Gift Box
56.70kr Lägg till i offert -

EuroparABSSTILOLINEABaron 03 Total Recycled
11kr Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan

